Kopitar tudi v Avstraliji oral ledino

Delo 23.09.2023

Anže Kopitar je ikona moštva LA Kings, ki je postavilo nov mejnik. Postali so prva ekipa iz lige NHL, ki je tekmo odigrala na južni polobli Avstralije.

Hokejisti LA Kings so v soboto popoldne pred razprodano dvorano Rod Laver Arene izgubili svojo prvo pripravljalno tekmo pred začetkom sezone v severnoameriški ligi NHL v Melbournu v Avstraliji. Boljši so bili člani zasedbe Arizona Coyotes s 5:3. Zaigral je tudi slovenski as Anže Kopitar, ki je sprožil dva strela v okvir vrat nasprotnika. Po prvi tretjini, v kateri nobena ekipa ni vpisala zadetka, je Arizona uspešneje začela drugo tretjino. Napadalec Kojotov Clayton