Bravo porazil Olimpijo na mestnem derbiju; Celje nadaljuje zmagoviti niz

RTV Slovenija 23.09.2023  |  M. L., T. J.

Nogometaši Brava so v Spodnji Šiški dobili ljubljanski derbi. V 9. krogu Prve lige Telemach so s 4:2 premagali Olimpijo. Rogaška je prvič igrala na svoji zelenici in klonila pred Muro (0:2), Celje pa je bilo z 1:0 boljše od Kalcerja iz Radomelj.

V uvodnih minutah derbija v Spodnji Šiški so bili gledalci priča živahni igri na obeh straneh, nato pa so gostje v 17. minuti na nedovoljen način zaustavili napad Mateja Poplatnika. Nekaj trenutkov zatem je prosti strel vrhunsko izvedel Martin Pečar in se razveselil prvega zadetka, odkar je iz vrst dunajske Austrie okrepil vrste Brava. 21-letnik je žogo z desnico lepo zavrtinčil v levi zgornji kot. Kaj kmalu bi se lahko zgodilo, pa bi gostitelji povedli že z 2:0. V