Franček Gorazd Tiršek do brona na SP

SiolNET 23.09.2023  |  Pe. M., STA

Parastrelke in parastrelci so v Limi v Peruju začeli nastope na 10. svetovnem prvenstvu. Med 260 tekmovalci iz 54 držav je tudi slovenski parastrelski as Franček Gorazd Tiršek, ki je danes ponoči po srednjeevropskem času na svoji prvi tekmi osvojil bronasto odličje.

Svetovni prvak je postal Francoz Tanguy De La Forest (z izkupičkom 254,8 v finalu), srebrn je bil Korejec Myungho Lee (254,2), tretji pa je bil Tiršek (231.5). Tirška v nedeljo čaka tekmovanje z zračno puško leže, nato pa še nastop s puško mali kaliber na 50 metrov. Na lanskem svetovnem prvenstvu je imel slovenski paralimpijec obilo smole. Tiršek je za začetek svetovnega prvenstva v Al Ainu z zračno puško v stoječem položaju po dodatnem strelu bronasto medaljo