Van Basten: Če se ne znamo vesti na stadionih, potem tudi ne bi smeli igrati nogometa

RTV Slovenija 25.09.2023  |  A. G.

Der "Klassieker" med Ajaxom in Feyenoordom na Amsterdam Areni je bil v nedeljo zaradi divjanja domačih navijačev prekinjen pri vodstvu gostov s 3:0. Srečanje bodo od 55. minute naprej odigrali v sredo pred praznimi tribunami.

Ajax je v uvodnem krogu premagal Heracles s 4:1, nato pa je le remiziral z Excelsiorjem (2:2) in Fortuno Sittard (0:0). Sledil je poraz proti Twenteju z 1:3. V nedeljo je Santiago Gimenez zadel v 9. in 18. minuti, Igor Paixao v 37. minuti. Ajax je bil na velikem derbiju popolnoma nemočen. Srečanje je bilo prvič prekinjeno v 44. minuti, ko sta dve bakli prileteli v kazenski prostor gostov, kjer je bil vratar Timon Wellenreuther. Ko je v 55. minuti znova začelo