Mladi Lopez preprečil poraz Barcelone na Majorki

RTV Slovenija 26.09.2023  |  M. R.

Nogometaši Mallorce so v 7. krogu španskega prvenstva prekinili niz šestih zmag Barcelone v vseh tekmovanjih. Barca se je morala v Palmi zadovoljiti s točko (2:2).

Prvi polčas je bil po okusu domačih navijačev. Gostitelji so namreč povedli že v osmi minuti z zadetkom kosovskega napadalca Vedata Muriqija iz bližine po veliki napaki vratarja Marca-Andreja ter Stegna, ki je podaril žogo Antoniu Sanchezu. Nato pa so z Abdonom Pratsem po dolgi podaji vratarja Predraga Rajkovića in "podaljšku" Muriqija z glavo v treh potezah zadeli še v tretji minuti sodnikovega dodatka za vodstvo z 2:1. Vmes je v 41. minuti z lepim nizkim strelom