Slovenke iz Zenice le s točko

RTV Slovenija 26.09.2023  |  R. K.

Slovenska ženska reprezentanca je na uvodnih dveh tekmah Lige narodov napovedovala šest točk, a na koncu osvojila le eno. Po porazu proti Češki v petek z 0:2 je tokrat v Zenici remizirala proti Bosni in Hercegovini (1:1).

Varovanke novega trenerja Saša Kolmana, ki je po njegovem burnem odhodu nasledil Boruta Jarca, so bile bližje zmagi. Skoraj ves drugi polčas so igrale z igralko več, dvakrat pa so zatresle tudi okvir vrat. Selektor Kolman je tekmo začel s skoraj identično postavo kot obračun s Češko, le v zvezni vrsti je Manjo Rogan zamenjala Dominika Čonč. To je bil dokaj izenačen boj v prvem polčasu, v katerem je bilo 4:3 v strelih za domače, v 40. minuti pa so gostiteljice