Mohorič končal na tretjem mestu, sprememba na vrhu

SiolNET 28.09.2023  |  Š. L.

Matej Mohorič, lanski skupni zmagovalec dirke po Hrvaški, ki je letos zaradi padca zaostal že v prvi etapi, vendarle še ni vrgel puške v koruzo. V tretji etapi od Otočca do Opatije (133,5 km), je bil kolesar ekipe Bahrain-Victorious v ubežni skupini, ki se je izoblikovala v zadnjem delu, v njenem sprintu pa je zasedel tretje mesto. V ciljnem sprintu je slavil Italijan Nicolo Parisini (Q36.5 Pro Cycling Team), drugo mesto pa je osvojil Danec Tobias Lund Andresen (Team dsm), ki je tudi prevzel vodstvo v

V skupini 27 kolesarjev, ki je prišla v cilj s 16 sekundami prednosti pred najbližjimi zasledovalci - vzponi so glavnino razbili na več skupin, je bil od Slovencev še Gal Glivar, ki je zasedel deseto mesto. Glivar je zdaj tudi najboljši Slovenec v skupnem seštevku, zaseda 18. mesto, za vodilnim Lundom Andresenom, ki si je majico vodilnega priboril z današnjim drugim mestom, zaostaja 12 sekund. Andresen ima dve sekundi prednosti pred Parisinijem, tretji je Norvežan