Atletico od hudih težav do drugega najdaljšega zmagovitega niza na Metropolitanu

SiolNET 29.09.2023  |  R. P., M. P., Pe. M.

Edini Slovenec v la ligi kapetan reprezentance Jan Oblak je z Atleticom Madridom premagal Cadiz. Slednji je po 27. minutah vodil z 2:0, a so gostitelji priredili preobrat in na krilih Angela Corree zmagali s 3:2. Na drugi večerni tekmi je Betis zanesljivo premagal Valencio. Real Madrid je v nedeljo s 3:0 premagal do tega kroga nepremagano Girono in skočil na vrh. Druga Barcelona je že v petek z avtogolom Sergia Ramosa premagala Sevillo.

Sportal Oblak z dvojnim razlogom za zadovoljstvo Zasedba trenerja Diega Simeoneja je s tem vpisala 12. zaporedno zmago na domačem stadionu Civitas Metropolitano v španskem prvenstvu. To je njihova druga najdaljša serija v zgodovini po štirinajstih zmagah v nizu od maja 2012 do februarja 2013. Za vse tri točke so morali nadoknaditi zaostanek 0:2 iz 27. minute. Za goste sta do tedaj zadela Lucas Pires in Roger Marti. Pri obeh zadetkih je bil slovenski vratar Jan