Poraz Maribora pri sosedih, Olimpiji vroča tekma, Koper izvlekel remi

RTV Slovenija 01.10.2023  |  T. O., To. G.

Nedeljske tri tekme 11. kroga so prinesle muke za favorite, a tri različne razplete. Olimpija je po sporni 11-m po 90. minuti le strla Rogaško z 2:0. Koper je pri Radomljah izvlekel remi 1:1, medtem ko se je Maribor opekel pri sosednjem Aluminiju (1:0).

Radomlje so s točko proti drugemu Kopru prepustile zadnje mesto Aluminiju, ki je na zadnji tekmi 11. kroga gostil Maribor, a kot v prejšnjem krogu v Celju so šumarji poskrbeli za podvig. Že v prvi minuti je imel po darilu Juga izjemno priložnost za gostitelje Baskera, hitro je sledil tudi odgovor vijoličastih. Sredi polčasa se je igra umirila, pobudo so prevzeli gostje, ki pa so v 34. minuti doživeli hladno prho. Tomislav Jagić je na sredini prestregel žogo in