Železarji iz Dolomitov z visoko zmago

RTV Slovenija 05.10.2023  |  T. O.

Hokejisti SIJ-a Acronija Jesenic so na sedmi tekmi Alpske lige šestič zmagali. Na gostovanju v Italiji so premagali Fasso z 8:1. Gostitelji so častni zadetek dosegli šele v predzadnji minuti.

Večino naloge so železarji opravili že v prvi polovici tekme. Po 30 minutah so namreč vodili s 5:0. Uspešen strelski večer v dolini Fieme je odprl Anže Prostor, ko je v 9. minuti izkoristil gnečo pred domačim vratarjem in zadel z razdalje. Ob koncu prve tretjine je Žan Jezovšek z lepim prodorom pridrsal do vratarja Rohreggerja in zadel za 0:2. Na začetku druge tretjine je napako domače obrambe izkoristil Gašper Glavič. Jeseniški hokejisti se niso ustavljali in so