Celjani končali zmagoviti niz avstrijskih gostov

SiolNET 06.10.2023  |  Pe. M.

Hokejisti HK RST-Pellet Celje so po podaljšku s 3:2 premagali Bregenzerwald in mu preprečili četrto zaporedno zmago. Zmagoviti zadetek je po lepi podaji Mikusa Mintautiškisa v 63. minuti prispeval Jure Sotlar. Avstrijsko moštvo se bo v soboto ob 18. uri ustavilo še pri Jeseničanih, ki bodo lovili četrto zaporedno, sicer pa šesto letošnjo alpsko zmago.

Sportal Jeseničani v Italiji nadvse suvereno do pete alpske zmage Novinci v Alpski ligi Celjani so v tekmovanje vstopili s štirimi porazi, na zadnjih dveh tekmah pa trend obrnili v zmagovito smer. Potem ko so pred dnevi doma za prvo alpsko zmago s 4:3 premagali Lustenau, so v petek vknjižili drugo zmago. Tokrat v podaljšku. Celjane je na tekmi proti Bregenzerwaldu v 8. minuti v vodstvo popeljal Mark Čepon, gostje so tik ob koncu prvega dela izenačili, v začetku