Velenjčani ostajajo stoodstotni, visoka zmaga Celja

SiolNET 06.10.2023  |  M. P., Š. L., STA

Peti krog rokometne lige NLB se je v četrtek začel s tekmo med rokometaši Gorenja in Ribnice, ki so v zadnjem krogu namučili Celjane, a izgubili za gol. Končni rezultat 38:33 (16:16). Rokometaši Celja Pivovarne Laško pa so v petek visoko premagali Koper s 40:27 (18:15). Zanesljivi so bili tudi rokometaši trebanjskega Trima, ki so premagali Krko s 30:25 (15:10). V soboto so se zmag veselili Jeruzalem Ormož, Škofljica in Ivančna Gorica.

Liga NLB, 4. krog Velenjska zasedba je dosegla peto zmago v nizu. Po Škofljici, trebanjskemu Trimu, Ivančni Gorici in Ljubljani je v Rdeči dvorani premagala še Riko Ribnico, s 100-odstotnim izkupičkom je tudi na prvem mestu na razpredelnici. Večji del tekme je minil v enakovredni predstavi, Velenjčani pa so si zmago priigrali v prelomnih trenutkih dvoboja. V 55. minuti je bila tekma povsem odprta, rokometaši iz Šaleške doline pa so po vodstvu z 32:30 po golih