Topničarji z golom rezervista Martinellija po osmih letih na kolena spravili City

RTV Slovenija 08.10.2023  |  A. G.

Nogometaši Arsenala so na derbiju 8. kroga Premier lige premagali Manchester City z 1:0. Odločilni zadetek je dosegel Gabriel Martinelli v 86. minuti, potem ko je vstopil v igro na začetku drugega polčasa.

V lanski sezoni sta se ekipi dolgo časa enakovredno borili za naslov. Arsenal je imel že osem točk naskoka, a je nato spomladi izgubil obe medsebojni tekmi (1:3 in 1:4), nato pa je popolnoma popustil in varovanci Pepa Guardiole so osvojili peti naslov v zadnjih šestih letih. Tokrat je večji del tekme pred 60.233 gledalci na stadionu Emirates potekal v taktičnem boju. Štiri minute pred koncem so zmagovito akcijo zrežirali trije rezervisti. Takehiro Tomijasu je z