Matej Mohorič je svetovni prvak na makadamu

SiolNET 08.10.2023

Slovenski kolesar Matej Mohorič je na svetovnem prvenstvu na makadamu (gravel) osvojil zlato odličje. V Benečiji sta se mu na odru za zmagovalce pridružila Belgijec Florian Vermeersch in Britanec Connor Swift. Glavni favorit za naslov Wout van Aert je po padcu in težavah s kolesom končal na osmem mestu.

Sportal Velika hvala Rogliču: On ima velike zasluge Izjemen konec tedna za slovensko kolesarstvo. Potem ko je Tadej Pogačar v soboto tretjič zapored zmagal na italijanski kolesarski klasiki Dirki po Lombardiji, Primož Roglič pa zasedel tretje mesto, je za nov uspeh danes poskrbel Matej Mohorič. Gorenjec je v Benečiji nastopil na drugem svetovnem prvenstvu na makadamu (gravel kolesarstvo) in na 169 kilometrov dolgi dirki, na kateri so morali premagati okoli 1.900