Tampa v zadnji tretjini dosegla štiri gole

RTV Slovenija 11.10.2023  |  S. J.

Hokejisti Tampe Bay so v uvodni tekmi nove sezone Lige NHL premagali Nashville s 5:3. Po dveh tretjinah je bil izid poravnan na 1:1, v zadnjih 20 minutah pa so v festivalu zadetkov prevladovali gostitelji in se veselili 20. zmage v prvih tekmah sezone.

Juuso Parssinen je sicer že po 11 sekundah zadnje tretjine povedel Nashville v vodstvo z 2:1, nato so gostitelji prevzeli pobudo. Dva gola z igralcem več je dosegel Nicholas Paul, Brandon Hagel je unovčil kazenski strel, piko na i pa je z golom v prazno mrežo postavil Nikita Kučerov dve sekundi pred zadnjo sireno. Chicago je na gostovanju pri Pittsburghu slavil s 4:2. Pingvini so sicer povedli z 2:0, nato je sledil preobrat, Blackhawksi so tri zadetke dosegli v