Peter Prevc po sedmih letih znova državni prvak, Ema Klinec najboljša med skakalkami

SiolNET 11.10.2023  |  Pe. M.

Poletna državna prvaka v smučarskih skokih sta v Kranju pod Šmarjetno goro postala Peter Prevc (SK Triglav Kranj) in Ema Klinec (SSK Norica Žiri), v konkurenci mešanih ekip pa je bila najboljša SSK Norica Žiri (Nika Križnar, Marcel Stržinar, Ema Klinec in Rok Oblak). Prevc, ki je po sedmih letih znova državni prvak, je za pol točke premagal Anžeta Laniška in za 3,3 točke tretjega Timija Zajca. Drugo mesto v ženski konkurenci je pripadlo Niki Prevc, tretje pa Niki Križnar, so sporočili s Smučarske zveze

Sportal Po grdem padcu je pričakoval težjo vrnitev Najstarejši od bratov Prevc je v Kranju na tekmi poletnega državnega prvenstva kljub nekaj težavam pri doskoku vodil že po prvi seriji s skokom dneva, dolgim 107 metrov, skupno je zbral 124,6 točke. Drugo mesto je s pol točke manj zasedel branilec naslova, Anže Lanišek (104,5 metra), tretje mesto pa je zasedel svetovni prvak Timi Zajc (104). V finalni seriji se mesta na zmagovalnem odru niso spremenila. Najboljša