Celjani celinski pokal po odlični zadnji tretjini začeli z visoko zmago

RTV Slovenija 13.10.2023  |  T. O.

Hokejisti Celja so v Jelgavi v Latviji uspešno začeli nastope v celinskem pokalu. Premagali so belgijski Liege z 9:3, potem ko so zadnjo tretjino dobili s 5:0. Jure Sotlar je dosegel tri zadetke.

Celjski vratar Jaka Gajšek je prvič klonil v 15. minuti, a so Celjani hitro odgovorili, za 1:1 je v 17. minuti poskrbel Luka Kalan. Le dobro minuto pozneje je Jure Sotlar zadel za vodstvo po prvi tretjini. Liege je na začetku drugega dela izenačil ob "power playu", a je nato Mikus Mintautiskis spet povedel Celjane v vodstvo. Sledil je še en zadetek Belgijcev z igralcem več, tudi tokrat pa so Celjani imeli odgovor, 12 sekund pred koncem tretjine je bil vnovič