V NHL zmagi za Arizono in Pittsburgh

Dnevnik 14.10.2023  |  STA STA

Hokejisti Arizona Coyotes so v noči s petka na soboto v severnoameriški ligi NHL na gostovanju po izvajanju kazenskih strelov s 4:3 premagali New Jersey Devils in tako novo sezono odprli z zmago.

V gosteh so slavili tudi hokejisti Pittsburgh Penguins, ki so bili s 4:0 boljši od Washington Capitals. Logan Cooley, tretji izbor na naboru lige 2022, je v svojem debiju v dresu Arizone vpisal dve podaji. Še en debitant Matt Dumba je Arizono popeljal v vodstvo po sedmih minutah dvoboja. V začetku druge tretjine je Sean Durzi povišal prednost gostov, preden so s tremi goli odgovorili domačini in povedli s 3:2. Dvakrat je bil natančen Jesper Bratt in enkrat Dougie