Cedevita Olimpija prekinila negativni niz, dober odpor Krke v Podgorici

SiolNET 14.10.2023  |  Š. L.

Cedevita Olimpija je danes v tretjem krogu lige ABA prekinila niz treh zaporednih porazov v vseh tekmovanjih. V Stožicah je s 97:68 premagala Split. Novomeška Krka pa je na zelo zahtevnem gostovanju v Podgorici pri Budućnosti izgubila z 69:82.

Liga ABA, 2. krog Cedevita Olimpija je glavnino dela opravila v drugi četrtini, ki jo je dobila z 28:9. Razliko dvajsetih točk je v zadnjih desetih minutah povišala na rekordnih 35. Vseh deset igralcev, ki jih je imel na voljo trener Simone Pianigiani, se je vpisalo med strelce. Izstopal je kapetan Jaka Blažič, ki je dosegel 20 točk (6 skokov). 16 jih je dodal Justin Cobbs (met za 2 8:9). Cedevita Olimpija bo naslednji dve tekmi igrala v gosteh. V sredo v Istanbulu