Anže Kopitar in LA Kings še vedno brez zmage

SiolNET 15.10.2023  |  S. K., STA

Hokejisti Los Angeles Kings, ki jih kot kapetan vodi slovenski zvezdnik Anže Kopitar, so na uvodu v novo sezono severnoameriške lige NHL na domačem ledu v dvorani Crypto.com Arena izgubili še drugič zapovrstjo. Po uvodnem porazu proti Colorado Avalanche (2:5) so tokrat po izvajanju kazenskih strelov s 5:6 klonili še proti Carolina Hurricanes.

Liga NHL, 13. oktober Kopitar, ki je vstopil že v svojo 18. sezono v najmočnejši hokejski ligi na svetu, se je prvič letos vpisal med strelce v drugi tretjini. Slovenec je ob igralcu več na ledu po podajah Adriana Kempeja in Kevina Fiale znižal zaostanek kraljev za orkani na 2:4. Ko se je že zdelo, da bodo gostitelji še drugič zaporedoma po rednem delu led zapustili sklonjenih glav, pa je Kopitar v 19. minuti zadnje tretjine dosegel gol za izenačenje (5:5) in