Visoki zmagi Celjanov in Jeseničanov

SiolNET 19.10.2023  |  Pe. M., STA

Hokejisti HK RST-Pellet Celje so za tretjo alpsko zmago sezone s 7:2 premagali italijansko Fasso. Tri zadetke je dosegel latvijski napadalec Mikus Mintautiskis in dodal še dve asistenci, dva pa Luka Kalan. Celjani ostajajo na zadnjem mestu. Tudi branilci alpske lovorike z Jesenic so vknjižili visoko zmago, s 7:1 so doma premagali drugo ekipo Celovca, ki ima močan slovenski pridih. Pod zadetke za sedmo zaporedno zmago se je podpisalo sedem različnih strelcev.

Sportal Naporen urnik Celjanov terjal davek Sportal Jeseničani zmagali še šestič zapored Obračun v Celju se je začel po željah gostov, ti so po minuti in pol vodili, a je Mintautiskis kaj hitro izenačil, pa tudi ta rezultat ni dolgo zdržal. Italijanska zasedba je v peti minuti vodila, a to je bil zadnji plošček, ki ga je končal za hrbtom Jakoba Brandnerja. Gostitelji so dve minuti pred prvim odmorom izkoristili prvo številčno prednost, pod izenačujoči zadetek se je