Sedmica Kraljev v Minnesoti, kjer je Kopitar izenačil klubski rekord

RTV Slovenija 20.10.2023  |  To. G.

Anže Kopitar je zaigral na 1296. tekmi v Ligi NHL v dresu Kraljev in tako izenačil klubski rekord Dustina Browna. Ob tej priložnosti je Los Angeles pri Minnesoti dosegel visoko zmago 7:3, pri čemer je kapetan prispeval podajo za izenačenje na 2:2.

Z drugo zaporedno zmago so Kralji dobili kratko turnejo dveh tekem, saj so predtem premagali Winnipeg. Za začetek sezone je Los Angeles doživel dva domača poraza, a proti prvima favoritoma sezone Coloradu in Carolini. V St. Paulu je prvi za goste zadel Carl Grundstrom, nato je sledil preobrat Minnesote, ki je ob izteku 8. minute z golom Kirila Kaprizova povedla z 2:1. V 16. minuti je Kopitar dobil sodniški met, s strelom iz obrata pa je izenačil branilec Vladimir