Poraz Jeseničanov v Meranu, Zell am See z zmago nad Celjem utrdil vodstvo

RTV Slovenija 21.10.2023  |  A. G.

Hokejisti Merana so v 11. krogu Alpske lige premagali SIJ Acroni Jesenice s 5:2. Zell am See se je utrdil v vodstvu, potem ko je odpravil RST Pellet Celje s 6:1.

Jeseničani so doživeli drugi poraz v tej sezoni. Vse do 58. minute so imeli le minimalen zaostanek, potem pa so gostitelji z dvema zadetkoma potrdili zmago pred 900 gledalci. Odlični napadalec Daniel Gellon je že v uvodnih sedmih minutah dvakrat ukanil Žana Usa. Miha Logar je znižal v 12. minuti. Ko je na kazenski klopi sedel Anže Prostor, je Patrick Tomasini unovčil prednost igralca več. Anže Prostor je v 25. minuti znižal na 3:2. V nadaljevanju so se priložnosti