Jeseničani s predstavo sezone zanesljivo premagali vodilno ekipo

RTV Slovenija 28.10.2023  |  D. S.

Hokejisti SIJ-ja Acronija Jesenic so v obračunu vodilnih ekip Alpske lige premagali Zell am See s 4:1. Železarji so dva dneva po zelo slabi predstavi proti Unterlandu navdušili v Podmežakli.

Le začetek ni bil po željah železarjev, ko so v prvi tretjini gostje izkoristili igralca več in povedli. A že po dobrih dveh minutah je Tadej Čimžar poskrbel za izenačenje. Druga tretjina je bila povsem jeseniška. Domači so bili nenehno pred vrati tekmecev (razmerje v strelih 19:6), vratar Žan Us praktično ni imel dela, precej več pa Aliois Schultes. A vsega ni mogel ubraniti, najprej ga je za prvo vodstvo domačih premagal Eric Pance v 31. minuti, nekaj minut zatem