Solze sreče in žalosti. Springboks brez zadetka četrtič prvaki sveta!

SiolNET 28.10.2023  |  R. P., M. P., STA

Na Novi Zelandiji se je ustavil čas. Vsi so spremljali finale svetovnega prvenstva v ragbiju in bili prepričani, da bodo njihovi All Blacks četrtič prvaki. A se je finale obrnil drugače. S kaznimi in celo izključitvijo so po prvem polčasu zaostajali s 6:12. V drugem so pritisnili, a prišli le do enega zadetka. Južna Afrika je tako ohranila prednost in z 12:11 brez doseženega zadetka ubranila naslov svetovnega prvaka. Tako je s četrto lovoriko najuspešnejša v zgodovini tega tekmovanja.

Sportal Od kapetana do selektorja: Osemdeset minut živčne vojne na klopi #video Foto: Reuters Če so bili Novozelandci v polfinalu zelo učinkoviti, je bil prvi polčas finala povsem drugačen. Dvakrat so prišli tik pred črto zadetka, a tam izgubili žogo. Na drugi strani so v obrambi delali napake in Južnoafričani so imeli štiri kazenske strele. Shannon Frizell je dobil rumeni karton že v drugi minuti tekme. Še več: kapetan All Blacksov Sam Cane je bil zaradi nevarnega