Šeško ni rešil Leipziga, tretjeligaš izločil Bayern

SiolNET 31.10.2023  |  R. P., M. P.

V šestnajstini nemškega nogometnega pokala je tekmovanje končal RB Leipzig, ki je z 0:1 izgubil proti Wolfsburgu. Benjamin Šeško in Kevin Kampl sta igrala od 73. minute. Še večje presenečenje pa je poraz Bayerna iz Münchna, saj ga je z 2:1 izločil tretjeligaš Saarbrucken. Odločilni gol je v šesti minuti sodnikovega dodatka zabil Marcel Gaus.

Nemški pokal, 1. krog Sportal Senzacija, kot je v Nemčiji ne pomnijo: "To je res brutalen udarec" Mladi slovenski napadalec Benjamin Šeško je v tej sezoni že tresel mreže za RB Leipzig in to v vseh treh tekmovanjih. Trikrat je zadel v prvi nemški bundesligi, enkrat v ligi prvakov, dvakrat pa je bil uspešen v pokalu. Pri klubu se spopada z veliko konkurenco v napadu, tako da je dragocena vsaka minuta. Trener Marco Rose pa mu niti na torkovi pokalni tekmi ni namenil