Visok poraz Jesenic, Celje blizu presenečenja v Cortini

SiolNET 01.11.2023  |  M. P., Pe. M., STA

HDD Sij Acroni Jesenice so na gostovanju v Vipitenu izgubili z 1:6 (1:1, 3:0, 2:0). Hokejisti HK RST-Pellet Celje pa so se na zahtevnem gostovanju pri Cortini dobro upirali dve tretjini, na koncu pa le priznali poraz s 3:5 (2:2, 0:0, 1:3).

Sportal Jeseničani zmagali na derbiju vodilnih, Celjani uspešni na Koroškem Potem ko so železarji pred dvema dnevoma v Podmežakli visoko premagali vodilno ekipo regionalnega tekmovanja Zell am See, jim v sredo pri Vipitenu ni šlo po načrtih. Na gostovanju, kjer so zaradi poškodb pogrešali Erica Panceta, Gašperja Glaviča in Urbana Sodjo, so nazadnje predvsem po slabi drugi tretjini doživeli visok poraz. Začetek ni kazal na tak razplet, čeprav je domača ekipa povedla