Štangarjevi peto mesto, hiter konec za Štarkla in Kajzerjevo

SiolNET 03.11.2023  |  S. K., STA

Slovenska judoistka Maruša Štangar je na evropskem prvenstvu v Montpellierju v Franciji v kategoriji do 48 kg zasedla peto mesto. Po porazu v polfinalu proti Portugalki Catarini Costa, je Štangarjeva v borbi za tretje mesto izgubila proti Rusinji Sabini Giliazovi. Na tatamije sta danes od deseterice slovenskih judoistov in judoistk stopila še David Štarkel in Kaja Kajzer. Oba sta nastope končala po prvi borbi.

Maruša Štangar, bronasta z evropskih iger v Minsku 2019, je v prvem krogu po podaljšani borbi ugnala Srbkinjo Andreo Stojadinov. Tekmice, ki jo je pred tem na dosedanjih šestih obračunih petkrat premagala, po prvih štirih minutah boja ni ugnala, a je bila nato boljša po nekaj sekundah podaljšane borbe. Sportal Deset slovenskih judoistov in judoistk v lov na evropska odličja "Mogoče se zdi, da je bila medalja blizu" V drugem krogu ji je nasproti stala Izraelka Shira