Šprint številnih prehitevanj, a z znanim zmagovalcem

SiolNET 04.11.2023  |  M. P.

V Interlagosu se je dogajala zadnja šprinterska sobota v letošnjem prvenstvu formule 1. Za razliko od petka v lepem sončnem vremenu. Kvalifikacije za 100 kilometrov dolgo dirko je dobil Lando Norris, a ga je nato Max Verstappen prehitel že v prvem zavoju. Tretje mesto je osvojil Sergio Perez. Razplet po pričakovanjih, pa čeprav smo spremljali številna prehitevanja. Glavna dirka VN Brazilije bo v nedeljo ob 18. uri.

Sportal "Noč je!" Črni oblaki pokvarili noro izenačene kvalifikacije. Na zadnjem, šestem šprintu sezone je Max Verstappen (Red Bull) še četrtič zmagal. V nedeljo ob na 20. dirki sezone skušal doseči rekordno 17. zmago. Delo bi moralo biti še lažje, saj bo na prvem štartnem mestu. Na sobotni 24 krogov dolgi šprinterski dirki je bil na drugem mestu, a je Landa Norrisa (McLaren) prehitel že v prvem zavoju in vodstva ni več izgubil. Norrisa je v prvem krogu prehitel