Obramba Philadelphie le ustavila Dallas, neverjetna zgodba Dobbsa

RTV Slovenija 06.11.2023  |  S. J.

Nogometaši Philadelphie so v derbiju 9. tedna Lige NFL v tesni in dramatični tekmi premagali divizijskega tekmeca Dallas z 28:23. Prvič je bila tekma rednega dela odigrana v Frankfurtu, kjer je Kansas City ugnal Miami z 21:14.

V mestu bratske ljubezni je bilo zelo zanimivo, izid je bil večinoma izenačen, gostitelji pa so si konkretnejšo prednost nabrali v tretji četrtini, ko je Jalen Hurts (podaje 17/23, 207 jardov) podal za dva zadetka in Eaglese povedel v vodstvo z 28:17. V zadnji četrtini je Dallas zaigral vse bolje, Jalen Tolbert je dobrih šest minut pred koncem ujel podajo za zadetek, v tvegani akciji za dve točki (ki bi Dallasu omogočila lažjo pot vsaj do podaljška) pa je podajalec