Slovenke v polfinalu pokala Billie Jean King

RTV Slovenija 10.11.2023  |  To. G.

Slovenske tenisačice so se uvrstile med najboljše štiri reprezentance sveta! V dvoboju za preboj v polfinale 60. pokala Billie Jean King je Kaja Juvan s 6:1 in 6:0 premagala Ano Danilino, nato je Tamara Zidanšek osvojila prvi niz za osvojitev skupine B.

S tremi dobljenimi nizi je bilo konec upanja za tenisačice Kazahstana, saj so si Slovenke nabrale dovolj točk in nizov, da so v skupini B, kjer je še Avstralija, osvojile prvo mesto. Na koncu so Kazahstanke sicer dobile dvoboj z 2:1, a to je bila pirova zmaga. Slovensko žensko teniško reprezentanco v soboto ob 10.00 čaka polfinale neuradnega svetovnega prvenstva proti Italiji. Italijanke so premagale Francozinje in Nemke ter se kot prve uvrstile med najboljšo