Dončić in Irving zagotovila zanesljivo zmago v New Orleansu

RTV Slovenija 12.11.2023  |  A. G.

Košarkarji Dallasa imajo po desetih tekmah že osem zmag. New Orleans je bil nemočen na domačem parketu (124:136). Luka Dončić je prispeval 30 točk in 9 podaj, nato pa je zadnjih 14 minut počival. Kyrie Irving je nasul 35 točk in zadel sedem trojk.

Mavericksi so si zmago v Smoothie King Centru zagotovili že po treh četrtinah. Z odlično igro so si nabrali 24 točk naskoka po 36 minutah (85:109) in trener Jason Kidd je že razmišljal o torkovi tekmi v isti dvorani, ki pa bo štela tudi za pokalno tekmovanje. 24-letni Ljubljančan je 15 od 30 točk dosegel v tretji četrtini, ki so jo Mavericksi dobili kar z 42:31. Zbral je še devet podaj in 4 skoke. Mavericksi so zadeli 20 trojk iz 53 poskusov. Peti zaporedni poraz