Haya Veinhandl Obaid zasije na Evropskem Kadetskem Pokalu v Gyoru

Domžalec 14.11.2023  |  Ines Pušnik

Madžarsko mesto Gyor je bilo minuli vikend prizorišče nepozabnega trenutka za Judo klub Komenda, saj je njihova izjemna judoistka, Haya Veinhandl Obaid, stopila na zmagovalni oder Evropskega kadetskega pokala in osvojila 3. mesto v kategoriji kadetinj do 57kg.

To je prva kolajna, ki jo je klub osvojil na tako prestižnem nivoju, kar predstavlja zgodovinski mejnik za judo v kamniško-komendski regiji. Na tekmovanju, kjer se je pomerilo kar 512 tekmovalcev iz 28 držav, je Haya pokazala izjemno borbenost in talent. Kljub svojim petnajstim letom, se je kot najmlajša v svoji kategoriji, neustrašno spopadla tudi do dve leti starejšimi tekmovalkami. V močni konkurenci 35 tekmovalk je Haya dokazala, da je vrhunsko pripravljena,