Na današnji dan (15. november) ...

SiolNET 15.11.2023  |  Sportal

… leta 2003 je slovenska nogometna reprezentanca pod vodstvom Bojana Prašnikarja v prvi tekmi dodatnih kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2004 na štadionu Maksimir v Zagrebu v svoji jubilejni 100. uradni tekmi remizirala proti Hrvaški z 1:1.

Hrvati, ki jih je s klopi vodil legendarni Otto Barić, so do vodstva prišli po petih minutah igre, ko je zadel Dado Prša, a v 22. minuti so doživeli šok, ko je po podaji Milenka Ačimovića s prostega strela izid poravnal Ermin Šiljak, ki je bil v tistih kvalifikacijah v izjemni strelski formi. To je bil tudi končni izid tekme. Slovencem je za napredovanje na povratni tekmi zadostoval že remi brez zadetkov, a so izgubili z 0:1 in se poslovili od sanj o tretjem