Nafta po 11-metrovkah šokirala Celje, izpadle tudi Domžale; "komedija" ob zmagi Rogaške

RTV Slovenija 22.11.2023  |  To. G., M. R.

Na najzanimivejšem srednem obračunu v 1/16 finala Pokala Pivovarna Union je vodilna ekipa druge lige Nafta po 11-metrovkah s 6:5 izločila vodilno moštvo prve lige Celje. Olimpija, ki brani naslov, je bila brez težav s 4:1 boljša od Rudarja Velenje.

V Lendavi so Celjani že v 3. minuti povedli z zadetkom Brazilca Edmilsona, v 85. minuti pa je izenačil Stjepan Oštrek. Drugi najboljši strelec Nafte v drugi ligi (9 golov) je nato pri izvajanju 11-metrovk zadel tudi odločilni strel za zmago gostiteljev, potem ko je bil v peti seriji edini neuspešni izvajalec kapetan Celja Denis Popović. Vratar Ervin Nemeth je njegov poskus ubranil. Celje je tudi v pretekli sezoni v pokalu izpadlo po 11-metrovkah, tedaj v