Slovenci bodo 20. januarja gostovali v San Antoniu

RTV Slovenija 27.11.2023  |  A. G.

Slovenska nogometna reprezentanca bo v prvi polovici prihodnjega leta odigrala niz prijateljskih tekem. Prva bo na sporedu 20. januarja na stadionu Toyota Field v San Antoniu, kjer se bo četa Matjaža Keka pomerila z izbrano vrsto ZDA.

Slovenija je pred tednom dni z zmago proti Kazahstanu na zadnji tekmi kvalifikacij potrdila svoj prvi nastop na velikem tekmovanju po svetovnem prvenstvu leta 2010. Na SP-ju leta 2010 Slovenci zapravili vodstvo z 2:0 Ravno na SP-ju v Južni Afriki sta reprezentanci ZDA in Slovenije odigrali prvi medsebojni dvoboj. Na tekmi v Johannesburgu je Slovenija povedla z 2:0, zadela sta Valter Birsa v 13. in Zlatan Ljubijankić v 42. minuti. V drugem polčasu je Američanom