Naveza Stanko-Ljepoja ukrotila severnjakinje, samokritičnost ne bi bila odveč

Delo 30.11.2023

Slovenke so na prvi tekmi SP v rokometu vodile z 11:4, a šele v končnici strle Islandijo. Preveč nihanj in napak. V soboto z Angolo ena od ključnih tekem.

V nadaljevanju preberite: Slovenske rokometašice so na 26. svetovno prvenstvo dopotovale oslabljene in polne dvomov o svoji formi, zato so pričakovano pokazale veliko nihanj. Proti Islandiji so v prvih 12 minutah dosegle 11 golov, v naslednjih 18 pa zgolj štiri, v drugem polčasu pa šele ob koncu strle odpor šibke, a žilave Islandije ter prebile led. Zmaga s 30:24 je bila dobrodošla, a v soboto bodo proti Angoli morale pokazati bistveno več. Ali manj, če govorimo o