Aubameyang s hat-trickom potopil Ajax

RTV Slovenija 30.11.2023  |  A. G.

Pierre-Emerick Aubameyang je v 5. krogu Evropske lige s hat-trickom zagotovil Marseillu zmago nad Ajaxom s 4:3. Navijači na stadionu Velodrome so uživali v spektaklu, gostje iz Amsterdama so se trikrat vrnili po zaostanku, a vseeno ostali brez točke.

Po prvem polčasu je bil izid 2:2, nato pa je odlični napadalec Aubameyang v 47. minuti zadel z desno nogo po podaji Amina Harita. Po uri igre je Steven Berguis z drsečim startom pokosil Joaquina Correo. Sodnik Simone Sozza je najprej pokazal rumeni karton, a se je oglasil videosodnik. Sozza si je odšel ogledat posnetek ob stransko črto in takoj je iz žepa potegnil rdeči karton. Trener Ajaxa John van't Schip je izgubil živce in moral je predčasno na tribuno. V 77.