Sodniki razveljavili izenačujoči zadetek Kopitarja

RTV Slovenija 30.11.2023  |  R. K.

Kljub veliki premoči v strelih na gol (38:15), so hokejisti Los Angelesa na svojem ledu izgubili proti Washingtonu z 1:2, kar je njihov prvi poraz na zadnjih šestih obračunih.

Vodstvo Kraljev, za katere je v 10. minuti zadel Arthur Kalijev, je hitro izničil Anthony Manta. Srečanj je ob koncu druge tretjine odločil Connor McMichael. V 52. minuti je izenačujoči gol zabil Anže Kopitar, vendar je bil razveljavljen po ogledu posnetka, saj je bil pred tem v prepovedanem položaju. Vratar Capitalsov Charlie Lindgren je zaustavil 37 strelov, na drugi strani Cam Talbot 13. Los Angeles je prvič izgubil v rednem delu, potem ko je prvi dosegel gol.