Mali suvereno premagal Argentino v boju za bron kadetskega mundiala

RTV Slovenija 01.12.2023  |  To. G.

Argentino je polfinalni poraz popolnoma potolkel, medtem ko je Mali v tropskem deževju nadigral Južnoameričane in z gladko zmago 3:0 prišel do tretjega mesta na SP-ju do 17 let. Veliki finale Nemčija – Francija bo v soboto ob 13.00, prenos na MMC TV!

Prvi igralec in kapetan Malija Ibrahim Diarra je že v 9. minuti z natančnim zavitim strelom z roba 16-m prostora popeljal Mali v vodstvu. Afričani so prevladovali v prvem delu in so premoč kronali ob izteku polčasa, ko je z glavo prednost podvojil Mamadou Doumbia. Tekma je bila odločena na začetku 2. polčasa, ko je po imenitnem preigravanju v malem kazenskem prostoru zadel Hamdiou Makalou, sicer podajalec pri drugem zadetku Malija. Mali je po srebrni medalji