Pingvini dočakali prvi gol vratarja v zgodovini kluba

RTV Slovenija 01.12.2023  |  To. G.

V koledarskem letu 2023 je padel drugi vratarski gol v NHL-u. Skupno šele 17. v zgodovini in prvi za Pittsburgh Penguins. Čuvaj mreže Tristan Jarry je na gostovanju pri Tampa Bayu v 59. minuti dobil pak in ga poslal na drugo stran naravnost v gol za 4:2.

Na gostovanju na zahodu Floride je Pittsburgh po uvodni tretjini zaostajal z 0:2, a nato se je razbrani Tristan Jarry, ki je do konca tekme zbral kar 39 obramb. Dobro delo vratarja so izkoristili soigralci, ki so najprej v 2. tretjini izenačili, nato pa je v 43. minuti za 3:2 s svojim prvim golom sezone poskrbel veteran Jeff Carter. Ob silovitem pritisku Tampa Baya na gostujoča vrata je dobro minuto pred koncem domača vrata zapustil Andrej Vasilevski, Strele pa so