Dončić bi lahko tako kot Jordan in James postavljal trenerje

RTV Slovenija 05.12.2023  |  Tilen Jamnik

V letu 2024 bodo glavni izziv Košarkarske zveze kvalifikacije za olimpijske igre. Reprezentanca bo v Pireju lovila drugi nastop pod petimi krogi, znova pod taktirko Aleksandra Sekulića.

Pred dobrima dvema letoma ji je v Kaunasu uspelo izpolniti olimpijske sanje, potem ko je z zmago nad gostiteljico Litvo osvojila vstopnico za Tokio. Nato je dobro nastopila tudi na turnirju v japonski prestolnici, kjer je zasedla četrto mesto. To je bilo prvo veliko tekmovanje, na katerem je Slovenijo vodil Sekulić. Novembra so minila tri leta, odkar je prevzel selektorsko vlogo. Po uspešni olimpijski zgodbi je sledil lanski neuspeh na evropskem prvenstvu, na