Dončić po poškodbi Irvinga dobil veliko pomoč Exuma v Portlandu

RTV Slovenija 08.12.2023  |  A. G.

Košarkarji Portlanda so se na začetku zadnje četrtine nevarno približali, a sta Luka Dončić in nepričakovani junak Dante Exum zagotovila zmago Dallasu (112:125). V drugi četrtini se je poškodoval Kyrie Irving, ki se ni več vrnil na parket.

Dončić je bil najboljši strelec tekme v Moda Centru z 32 točkami, zbral je še 10 podaj in 6 skokov v 41 minutah. Zelo slabo je metal izza črte (3/14) in izgubil je pet žog. 28-letni Exum, ki je z Avstralijo osvojil bronasto medaljo na zadnjih olimpijskih igrah v Tokiu, je lani igral za Partizan. Z Beograjčani je osvojil Ligo ABA, v Evroligi pa je doživel grenek poraz v četrtfinalu proti madridskemu Realu, potem ko so črno-beli vodili že z 2:0 v zmagah. Julija je