Janja Šegel v polfinalu na 100 m hrbtno trinajsta

RTV Slovenija 08.12.2023  |  R. K.

Janja Šegel se je na evropskem prvenstvu v plavanju v 25-metrskih bazenih v Romuniji uvrstila v polfinale na 100 m hrbtno, v katerem je s časom 59,39 (tri stotinke hitreje od jutranjih kvalifikacij) osvojila 13. mesto.

Uvrstitev med deseterico je zapravila s slabše odplavano zadnjo dolžino bazena. Finale je zgrešila za 1,26 sekunde. "Končno 13. mesto je dobro. Nisem pa najbolj zadovoljna z rezultatom. Začela sem dobro, na koncu pa mi je malo zmanjkalo moči, a je bilo vseeno v redu. Že jutri me čaka tekma na 200 m prosto, kjer si želim polfinale," je povedala Janja Šegel. Prireditelji so v petek podelili sedem kompletov kolajn. Na 200 m mešano je izjemen izid dosegel Britanec