Krka na Polzeli dosegla kar 111 točk

RTV Slovenija 10.12.2023  |  T. J.

Košarkarji Krke so v 11. krogu Lige Nova KBM s 111:92 v gosteh ugnali Hopse. Predtem so na treh tekmah državnega prvenstva dvakrat izgubili, na Polzeli pa so ves čas vodili.

Novomeščani, ki so se pred tekmo okrepili s centrom Darkom Planinićem, a tokrat novim soigralcem še ni pomagal, so si v prvem polčasu že priigrali 18 točk naskoka in tema se je zdela odločena, toda gostitelji so na začetku drugega dela naredili delni izid 18:4 in prišli na 65:63. Krka je pravočasno zaustavila nalet in silovito odgovorila. Že do konca tretje četrtine si je priigrala 15 točk prednosti, razliko pa brez težav zadržala. Šest varovancev Gašperja Okorna