Utrujeni Kralji niso bili kos Rangerjem

RTV Slovenija 11.12.2023  |  R. K.

Hokejisti Los Angelesa ne bodo ohranili New Yorka v najlepšem spominu, saj so dan po porazu proti Islandersom izgubili s 4:1 še proti vodilni ekipi Vzhodne konference Rangersom. Anže Kopitar je bil podajalec pri edinem golu Kraljev.

Los Angeles sta v drugi tretjini načela Mika Zibanejad ob igralcu več in Jimmy Vesey. Phillip Danault je v 47. minuti znižal zaostanek, a sta v 51. oziroma 56. minuti za zanesljivo zmago Rangersov poskrbela Jonny Brodzinski in Will Cuylle. To je bil drugi zaporedni poraz Kraljev na gostovanju, potem ko so sezono odprli z rekordnim nizom enajstih zmag. V vratih New Yorka se je s 25 obrambami izkazal Jonathan Quick, ki je 16 sezon branil za Los Angeles in z njim