Tako blizu prvemu uspehu, a na koncu še enajsti poraz Cedevite Olimpije

RTV Slovenija 13.12.2023  |  To. G.

11. krog Evropskega pokala v skupini A in enajsti poraz Cedevite Olimpije, ki še naprej ostaja brez evropske zmage v letošnji sezoni. A v Badaloni so bili oranžni zmaji v igri vse do zadnje sekunde, na koncu pa je Joventut slavil s 83:81.

Ljubljančani so na gostovanju v Badaloni dobili tri četrtine, usodna je bila 2. četrtina, ki jo je s 27:19 dobil Joventut. Na izenačeni tekmi se je v zadnji četrtini vodstvo izmenjalo kar 12-krat, a ob koncu sta Jaka Blažič in Justin Cobbs v zadnjih 15 sekundah igre zgrešil meta za tri, ki bi osrečila Cedevito Olimpijo. Niz porazov v Evropskem pokalu je vključno z lansko sezono tako podaljšan že na 16 zaporednih porazov. Začelo se je predvidljivo in po okusu