Planko do uspeha kariere, Velepca razveselile dvojne stopničke

SiolNET 15.12.2023  |  S. K.

Najmlajši član slovenske biatlonske reprezentance A Lovro Planko je že pred začetkom sezone povedal, da se še posebej veseli postaje svetovnega pokala v Lenzerheideju, na tem švicarskem prizorišču je namreč v prejšnji zimi osvojil bron na evropskem prvenstvu in danes je potrdil, da mu tamkajšnje strelišče zelo ustreza. Na sprinterski tekmi se je namreč z brezhibnim strelskim nastopom prebil na izvrstno deveto mesto, kar je njegov najboljši dosežek v svetovnem pokalu. Zmage so se veselili v nemškem taboru,

Nove točke svetovnega pokala je danes na 10-kilometrski sprinterski tekmi osvojil tudi Jakov Fak (+ 2:04,5), ki je s tremi kazenskimi krogi končal na 38. mestu, Anton Vidmar (+ 3:06,1) pa je bil po štirih zgrešenih strelih prepočasen za uvrstitev na sobotno zasledovalno tekmo. Zasedel je 73. mesto. "Imel sem zelo hitre smuči, prave rakete" Lovro Planko, mladinski svetovni podprvak v sprintu (2019), je prišel do svoje daleč najboljše uvrstitve v svetovnem pokalu, do