Dončić nasul 40 točk in z novim trojnim dvojčkom poskrbel za zmago v Portlandu

RTV Slovenija 16.12.2023  |  A. G.

Košarkarji Portlanda tudi na drugi tekmi v osmih dneh v Moda Centru niso ustavili Luke Dončića. 24-letni Ljubljančan je s 40 točkami, 12 skoki in 10 podajami zagotovil zmago Dallasu (120:131).

Že v uvodni četrtini je Dončić dosegel kar 22 točk, a so Blazersi po 12 minutah vseeno vodili z 39:36. Ključna je bila druga četrtina, ki so jo Mavericksi dobili z 38:24. V drugem polčasu so zanesljivo ohranili prednost. Dončić je že ob koncu tretje četrtine dosegel peti trojni dvojček v tej sezoni in 61. v karieri. Tim Hardaway je zadel pet trojk in prispeval 25 točk, Dante Exum in Derrick Jones jr. sta zbrala po 18 točk. Novinec Dereck Lively je že v prvi