Žan Košir končal tik pod stopničkami

SiolNET 16.12.2023  |  Pe. M., STA

Slovenski predstavnik v deskanju Žan Košir je na tekmi svetovnega pokala v paralelnem veleslalomu v italijanski Cortini d'Ampezzo zasedel četrto mesto. Gloria Kotnik je zasedla šesto mesto, Tim Mastnak 12., Rok Marguč pa 18.

Sportal Žan Košir za uvod obstal v četrtfinalu Žan Košir je potrdil dobro formo iz Carezze tudi v Cortini. Po petem mestu v četrtek je bil tokrat še mesto boljši, a ostal brez 22. uvrstitve na oder za zmagovalce v svetovnem pokalu. Po šestem času v kvalifikacijah je v osmini finala zanesljivo, z 1,09 sekunde prednosti, ugnal Švicarja Daria Caviezla. Za preboj med najboljše štiri se je spopadel z Italijanom Edwinom Corattijem in ga po dobrem zgornjem delu na modri